اخبار و مقالات

گاوصندوق خارجی بامیل Bumil

معرفی گاوصندوق خارجی بامیل

در هنگام خرید و فهرست کردن دلایل انتخاب محصول مورد نظر، قطعا برند سازنده و شهرت آن تاثیر فراوانی در گزینش شما دارد. اگر قصد خرید یک لپتاپ را دارید یا یک عطر برای استفاده روزانه خود می‌خواهید، عنوان سازنده و ویژگی‌های اساسی و اصلی آن، دلیل اصلی است. انتخاب برند، حتی در زمان خرید محصولات نرم افزاری نیز بسیار مهم است. اصولا خرید محصولاتی مانند نرم افزارهای مالی اداری، امکانات و لوازم اداری و…برای شرکتتان بسیار مهم و حیاتی است. علت آن به ماهیت زیرساختی بودن این محصولات باز می‌گردد. پس هر چه در انتخاب این محصولات دقت و وسواس بیشتری به خرج دهید، در نهایت با رضایت بیشتری مواجه هستید.

حال فرض کنید که قرار است یک گاوصندوق برای سازمان محل کارتان خریداری نمایید. در بدو امر به نظر خریدی ساده می‌آید، اما در زمان انتخاب گزینه مورد نظر شما با چالش های فراوانی مواجه خواهید بود. یکی از این چالش ها و علامت های سوال، بررسی برند خارجی فعال در کشور است. سازنده های مختلفی در جهان وجود دارند که به صورت تخصصی به تولید انواع گاوصندوق می پردازند. در این مطلب قرار است یکی از این برند ها به نام بامیل bumil  را به شما معرفی نماییم.

گاوصندوق خارجی بامیل bumil

شرکت تولید گاوصندوق بامیل در سال 1963 فعالیت حرفه ای خود را در کشور کره جنوبی آغاز کرد.دفتر مرکزی و کارخانه شرکت بامبل در استان گیئونگی کشوره کره جنوبی واقع شده است. بامیل در مدت زمانی نسبتا کوتاه توانست وارد بازار بین المللی شده و سهم بازار خوبی برای خود ایجاد کند. این شرکت از سال 1978 توانست وارد قاره آمریکا شده و به عرضه محصولات تولیدی خود در این قاره بپردازد. دانستن این نکته ضروری است که هر مجموعه برای ورود به این قاره و انجام فعالیت های تجاری می بایست گواهینامه ها و استانداردهای مشخص و معینی را اخذ کرده باشد. شرکت بامیل تا کنون بیش از 30 گواهی نامه و استاندارد بین المللی از جمله UL آمریکا و JIS ژاپن را اخذ کرده است. داشتن چنین استانداردهایی برای ورود و فعالیت تجاری در برخی از کشورها و قاره ها الزامیست. در زیر به صورت مختصر نگاهی به این دو استاندارد می اندازیم.

استاندارد جهانی UL آمریکا

مجموعه Underwriters Laboratory بیش از 120 سال پیش از در کشور آمریکا تاسیس شد. این شرکت از معدود شرکت هاییست که اجازه و امکان فعالیت از سوی اداره ایمنی و بهداشت حرفه ای این  کشور(OSHA) را دارد. هدف اصلی ایجاد و فعالیت این مجموعه تست و آزمایش محصولات در این کشور است. استاندارد UL در حال حاضر یک استاندارد جهانی با بیش از 120 مرکز بازرسی است که در 102 کشور دنیا همکاران تجاری دارد.

فعالیت این استاندارد در زمینه های اصلی محیط زیست، بهداشت و حیات، ایمنی و پروژه های دانشگاهی است.

بازرسان و متخصصان این شرکت سالانه چندین مرتبه به شرکت ها مراجعه کرده و محصولات آن ها را بررسی و از جنبه های مختلف آزمایش می کنند.

بررسی و آزمایش جنبه های ایمنی هر محصول مرتبط با امنیت مانند دوربین های مدار بسته، خدمات آتش نشانی، تجهیزات کنترل آتش سوزی، گاوصندوق، سیف باکس و… زیر نظر مجموعه UL امنیتی قرار دارد.

استاندارد JIS ژاپن

که مخفف Japanese Industrial Standards است، برای کلیه فعالیت های صنعتی در ژاپن به کار می رود. فرایند و نحوه استانداردسازی توسط کمیته استاندارد صنعتی در کشور ژاپن تدوین و مشخص می شود.

استانداردهای JIS به JIS X 0208:1997 مشهور هستند.حرف X نشان دهنده بخش یا سگمنت صنعت است.

4 کاراکتر بعدی که همگی عدد هستند، مشخص کننده منطقه و در نهایت 4 رقم پایانی این عنوان نشان دهنده دوره تجدید نظر و بررسی مجدد هستند.

فیلدها و سگمنت هایی که استاندارد JIS آن ها را تحت پوشش قرار میدهد، با یک کاراکتر الفبای انگلیسی مشخص می شود که در زیر برخی از آنها را از نظر می گذرانیم.

 • A: معماری و عمران
 • B:  مهندسی مکانیک
 • C:  الکترونیک و مهندسی الکترونیک
 • D:  مهندسی  خودرو
 • E: مهندسی راه آهن
 • F: ساخت کشتی
 • G: متالوژی
 • H :  مواد غیر آهنی

محصولات تولیدی بامیل

عمده تمرکز برند بامیل بر تولید گاوصندوق و باکس های امنیتی با وزن پایین و ابعاد نسبتا کوچک است. معمولا محصولات برند بامیل برای نگهداری اسناد، مدارک کاغذی، طلا و جواهرات و مواردی مانند آنهاست. علی رغم وزن پایین محصولات تولیدی برند بامیل، آن ها با استفاده از پیچ و مهره های فولادی به زمین متصل می شوند. این اتصال باعث می شود تا صندوق وزنی بین 500 تا 700 کیلوگرم پیدا کند و در نهایت امکان جابجایی آن از بین برود.

بامیل بر تولید محصولات اداری و تجاری نیز تمرکز دارد. معمولا گاوصندوق های اداری برند بامیل ارتفاعی بالغ بر 60 سانتیمتر دارند. اصلی ترین ویژگی و نقطه تمایز برند بامیل با دیگر برندها، میزان مقاومت آن ها در شرایط حریق و آتش سوزی است. گاوصندوق های بامیل به مدت 2 ساعت و در دمای بالای 900 درجه سانتیگراد در برابر آتش مقاومت دارند. در حالی که محصولات مشابه در بازه زمانی 20 دقیقه تا 1 ساعت در دمای بین 600 تا 1000 درجه نسوز هستند. همین تحمل زمانی بالاتر نسبت به محصولات مشابه، یکی از دلایل انتخاب بامیل است.

ویژگی های برند بامیل

علاوه بر مقاومت بالا در برابر آتش و حریق به نسبت دیگر گاوصندوق های تولیدی، برند بامیل ویژگی های دیگر و البته جذابی دارد که با در نظر گرفتن تک تک آنها می توان بامیل را به عنوان انتخاب نهایی مد نظر قرار داد.

 1. تناسب قیمت با ویژگی های محصول: یکی از معیارهای انتخاب و خرید یک محصول تناسب قیمت با ویژگی های آن است. اینکه در یک محصول که قرار است امنیت را برای ما به ارمغان بیاورد، رسیدن به یک تعادل میان بودجه و ویژگی های امنیتی در عین دشواری، لازم  و ضروری است. خوشبختانه محصولات برند بامیل از این نظر کار ما را به عنوان خریدار ساده کرده اند و به سادگی می توان به تناسب میان قیمت و ویژگی های گاوصندوق پی برد.
 2. سیستم رمزنگاری حرفه ای و پیشرفته: سیستم رمزنگاری به کار رفته در محصولات امنیتی بامیل بسیار پیشرفته بوده و به صورت ترکیبی از عدد و رقم است. رمز قفل بین 4 تا 16 کاراکتر بوده و یک کلید یدک نیز دارد که به آن شاه کلید گفته می شود. در واقع یک قفل به منظور بازگشایی درب در صورتی که رمز را از یاد برده باشید، برروی بدنه گاوصندوق تعبیه شده است. با استفاده از این کلید امکان بازکردن درب این گاوصندوق خارجی وجود دارد.
 3. آپشن های امنیتی: در سالهای اخیر و با توسعه انواع سیستم امنیتی، آپشن های جدیدتری نیز به انواع گاوصندوق معتبر خارجی اضافه و فعال شده است. یکی از این آپشن ها ایجاد تاخیر زمانی است. چنین تاخیری در محیط های اداری و بانکی بسیار ضروری و مفید است. از این نظر که رفت و آمد و تردد در چنین محیط هایی بسیار زیاد است و امکان فاش شدن رمز گاوصندوق وجود دارد، با استفاده از این آپشن می توان فاصله بین بازگشایی های متوالی درب صندوق را مدیریت کرده و از دسترسی غیرمجاز افراد جلوگیری نمود.

خلاصه مطلب

به صورت کلی به گاوصندوق خارجی بامیل کره، تاریخچه فعالیت و ویژگی های اصلی محصولات آن پرداختیم. یکی از ویژگی های اصلی و مهم برندهای معتبر، الگوگیری از آن ها برای توسعه فعالیت ها و نیز ایجاد دگرگونی در صنعت مد نظر است. بامیل تنها یکی از ده ها برند فعال در حوزه تولید گاوصندوق است که می توان از آن ها به عنوان یک مدل مناسب استفاده کرد.

لینک برخی از محصولات امنیتی سدید

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *