اخبار و مقالات

سرقت ۸ میلیارد طلا و دلار زن تاجر تهرانی از فریزر و بالش در منزل!

سرقت طلا از زیر بالش و در فریزر

پس از حادثه سرقت از بانک ملی شعبه دانشگاه، اینبار ترس از نگهداری اموال در صندوق امانات بانک‌ها فاجعه آمیز شد!

به گزارش همشهری، از روزی که خبر سرقت از بانک ملی و خالی کردن ده‌ها صندوق امانات بانک آشکار شد، ترس و نگرانی بسیاری را در بین استفاده کنندگان و متقاضیان صندوق امانات، ایجاد کرد.

از همین رو، زنی تاجر که تصمیم به خالی کردن اموالش از صندوق امانات بانک و نگهداری آن‌ها در منزل می‌گیرد، قربانی سارقان می‌شود!

بعد از ماجرای دستبرد به صندوق امانات شعبه دانشگاه بانک ملی، زنی جوان که صندوقی را در یکی از بانک‌های پایتخت اجاره کرده بود، تصمیم گرفت اموالش را از صندوق بردارد و در خانه خود مخفی کند. اما گمان نمی‌کرد که دزدان آشنا به خانه‌اش دستبرد بزنند.

 

زن  جوان می‌گوید: حدود 2 سال پیش صندوقی را در یکی از بانک‌های تهران اجاره کردم و تمامی اموال ارزشمند خود را در آن نگهداری می‌کردم. بعد از خبر دستبرد به صندوق امانات بانک ملی وحشت به جانم افتاد. مدام نگران این بودم که مبادا سرمایه‌ام از دستم برود. حدود ۸میلیارد تومان ارزش طلا، جواهرات، دلار، درهم و سکه‌هایم بود.

به همین دلیل، تصمیم به برداشتن اموالم از صندوق امانات بانک گرفتم. وقتی به خانه بازگشتم، بخشی از طلا و جواهراتم را داخل فریزر و کنار گوشت‌های یخ‌زده جاسازی کردم و بخش دیگر را داخل بالش‌ها قرار دادم و در کمد گذاشتم.

آخر هفته به سفر رفتم و پس از بازگشت دیدم که دزدان به خانه‌ام دستبرد زده و تمامی طلاهایم را سرقت کرده بودند.

وی خاطر نشان کرد که در  یک مهمانی خانوادگی، یکی از بستگان از من پرسید که طلاها را درکجا نگهداری می‌کنی؟ و من گفتم: داخل فریزر، ‌یخچال و کمد. خبر نداشتم که در همان مهمانی نقشه دستبرد به خانه‌ام و سرقت طلاهایم را کشیده است.

خوشبختانه پلیس پس از انجام تحقیقات، موفق به بازداشت سارق شدند و در مخفیگاه وی بخشی از اموال مسروقه را کشف کردند.

هم‌چنین او وقتی شواهد را علیه خود دید، به سرقت اعتراف کرد.

اما اگر این زن جوان طلا، جواهرات و پول‌های خود را در مکان ایمن‌تری مانند گاوصندوق خانگی نگهداری می‌کرد، احتمال وقوع چنین حادثه‌ای از بین می‌رفت!!

توصیه می‌شود برای جلوگیری از وقوع چنین حوادثی و هم‌چنین ترس از سرقت از صندوق امانات بانک، به فکر تهیه یک گاوصندوق خانگی برای خود باشید و خیال خود را راحت کنید. صندوق‌های خانگی از آنجایی که با هدف استفاده‌های شخصی در منزل طراحی شده‌اند، در انواعی از سایز‌های کوچک و بزرگ تولید و به پیشرفته‌ترین سیستم‌های امنیتی مجهز شده‌اند.

منبع خبر: همشهری آنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *