اخبار و مقالات

فاکتورهای امنیتی در خرید گاوصندوق طلا فروشی

ویيگی های مهم گاوصندوق طلا و جواهر فروشی

اگر معتقدید که برای همه دغدغه های امنیتی، حفاظتی و نگهداری از اسناد و دارایی ها یک مدل و سری گاوصندوق کفایت می کند، باید بگوییم که در این باور خود نیاز به تجدید نظر جدی دارید. برخی از اصناف و مشاغل هستند که برای مدیریت بهتر و نیز تامین امنیت خود به مکانیزم ها و راه حل های متفاوتی نیاز دارند. یکی از این مشاغل، فعالان در حوزه فروش طلا و جواهر هستند. اگر قصد دارید بدانید که مهم ترین فاکتورهای یک طلا فروش در زمان خرید گاوصندوق چیست، همراه ما در مطلب پیش رو باشید.

ویژگی های مهم گاوصندوق طلافروشی

از دید صاحب یک طلا و جواهر فروشی، مهم ترین ویژگی های مورد نیاز که باید در یک گاوصندوق وجود داشته باشد عبارتند از:

  • وزن بالا برای جلوگیری از جابجایی
  • قفل با رمز دیجیتال مرغوب و با کیفیت
  • داشتن انواع سنسور ضربه و سرقت
  • زیبایی و طراحی شیک
  • مقاومت در برابر حرارت و آتش
  • قرارگیری در خارج از دید

در ادامه به بررسی تفصیلی هر ویژگی می پردازیم.

وزن بالای گاوصندوق طلافروشی

یکی از ویژگی های مهم و پایه ای مرتبط با گاوصندوق گالری طلا و جواهر فروشی، وزن بالای آن است. این وزن باعث می شود تا از حمل و نقل آن توسط سارقان طلا جلوگیری به عمل بیاید. با توجه به این مورد، هرچه گاوصندوق سنگین تر باشد، مورد اقبال خریداران و فعالان این حوزه قرار می گیرد. البته گاوصندوق های نسل جدید به گونه ای تولید شده اند که علاوه بر وزن بالا، امکان اتصال آن ها به زمین با استفاده از رول بولت های فولادی وجود دارد.

ضریب امنیتی قفل صندوق جواهرات با رمز مرغوب

برای دسترسی به فضای داخلی گاوصندوق و محتویات آن باید درب آن باز شود. هرچه قفل و رمز تعبیه شده روی آن کیفیت بالاتری داشته باشد، امکان دسترسی غیرمجاز به آن کمتر می شود. یکی از این قابلیت ها امکان تعریف چند کاربر بر روی یک قفل است تا مدیریت بهتری صورت گیرد. در برخی مواقع در علاوه بر ورود رمز عدد می بایست قفل نیز توسط کلید باز شود. در کل هرچه ضریب امنیتی و ویژگی های ضد سرقت قفل بیشتر باشد، دغدغه ها به حداقل می رسد.

سنسور خطر

اینکه گاوصندوق یک طلا فروشی به سنسور ضربه یا سرقت مجهز باشد، یک فاکتور مهم در تامین امنیت آن است. یکی از شیوه های رایج در میان سارقان برای نفود به گاوصندوق، زدن ضربه به قفل صندوق برای از کار انداختن آن است. حال با تجهیز قفل به سنسورهای خطر یا ضربه، در صورت بروز چنین اتفاقی زبانه های درب در کلیه جهت ها باز شده و قفل امکان باز شدن ندارد. با این قابلیت یکی از راه های نفوذ سارقان به بن بست می رسد. اگر چنین اتفاقی افتاد، تنها شرکت سازنده امکان بازگشایی درب صندوق را دارد.

زیبایی و شیک بودن گاوصندوق

حتما تجربه خوشایندی از ورود و مراجعه به یک گالری طلا و جواهر داشته اید. فضای داخلی آن ها در نهایت زیبایی و البته سادگی طراحی و تزیین شده است. برای تکمیل این زیبایی و حفظ آن نیاز به وجود یک گاوصندوق است تا به هارمونی و هماهنگی اجزای آن هیچ خدشه ای وارد نکند. گاوصندوق های مرتبط با طلا و جواهر با حفظ همه ویژگی های امنیتی و حفاظتی، می توانند به زیبایی طراحی و تولید شوند تا یک راه حل تمام عیار باشند.

مقاومت گاوصندوق طلافروشی در برابر آتش

آتش سوزی یکی از اتفاقاتی است که هیچگاه خبر نمی کند. ممکن است در یک روز تعطیل، نیمه شب یا در سفر چنین حادثه ای رخ دهد. برای اینکه گرما و حرارت ناشی از این آتش سوزی به بدنه گاوصندوق و آنچه درون آن است، آسیب نرساند؛ حتما گاوصندوق نسوز تهیه شود. در زمان خرید از فروشنده یا شرکت سازنده در خصوص استانداردها و میزان مقاومت گاوصندوق در برابر آتش و حرارت سوال بپرسید. در سال های اخیر نرخ آتش سوزی نه تنها در ایران بلکه در کل دنیا افزایش یافته است. امنیت هیچ قیمت مشخص و معینی ندارد. در تامین آن دل بزرگی داشته باشید.

نوع قرارگیری

یک طلا و جواهر فروشی همیشه و همواره در معرض خطر سرقت قرار دارد. به همین دلیل گاوصندوقی که قرار است تهیه و در این مکان قرار گیرد؛ باید تا حد امکان از نظرها خارج بوده و دور از دسترس باشد. برخی از تولید کنندگان و سازندگان گاوصندوق در سال های اخیر به سمت تولید گاوصندوق زیرویترینی رفته اند. این مدل گاوصندوق با داشتن تمام ویژگی های یک گاوصندوق، به سادگی در زیر ویترین یا کانتر قرار می گیرد. دسترسی آن کاملا محدود است. این قابلیت در مدیریت زمان نیز به شدت موثر است. یکی از اموری که در طلا فروشی ها به زمان زیادی نیاز دارد، چیدن و جمع کردن روزانه ویترین هاست. با داشتن گاوصندوق زیرویترینی این زمان به حداقل ممکن می رسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *