اخبار و مقالات

خصوصیات انواع گاوصندوق کره ای

گاوصندوق های کره ای

کشور کره جنوبی بعد از پشت سر گذاشتن چالش های مختلف سیاسی و اقتصادی در دهه 80 میلادی و رسیدن به یک ثبات پایدار، از جنبه های مختلف نه تنها پیشرفت کرده است؛ بلکه به یک ابر قدرت تبدیل شده است. پیشرفت کره در صنایعی مانند خودروسازی، لوازم خانگی، وسایل الکترونیکی و انواع مدیا و رسانه های تفریحی کاملا مشهود و چشمگیر است.

یکی از محصولاتی که کره جنوبی در ساخت و البته صادرات آن به دیگر کشورها به شدت مشهور بوده و مهارت کافی را دارد، گاوصندوق است. در این مطلب مروری کوتاه بر گاوصندوق های کره ای خواهیم پرداخت. به برخی از ویژگی ها و نوآوری هایی که توسط این کشور اتفاق افتاده می پردازیم.

توسعه رمزهای هوشمند در گاوصندوق کره ای

یکی از اتفاقاتی که توسط کشور کره و در صنعت تولید گاوصندوق به وجود آمد، توسعه رمزهای هوشمند به ویژه ی رمزهای بایومتریک بود. درب بسیاری از گاوصندوق ها و سیف باکس های کره ای، با استفاده از اثر انگشت فرد صاحب صندوق باز می شود. اتفاق دیگر به کارگیری اثر عنبیه چشم به عنوان رمز قفل دیجیتال است. با استفاده از الگوهای ژنتیکی که کاملا منحصر به فرد است، ضریب ایمنی گاوصندوق به شدت افزایش پیدا کرده و عملا مقاومت آن در برابر سرقت به حداکثر می رسد.

توسعه سیف باکس های کره ای

سیف باکس به عنوان یک صندوق کوچک اما کاربردی در سال های اخیر خواهان زیادی پیدا کرده است. کره جنوبی به عنوان یک تولید کننده و قطب صنعتی در دنیا در عرصه طراحی و فروش سیف باکس نیز دست به ابتکارات خاص خودش زده است. از جمله کاهش وزن سیف باکس و نیز به کارگیری قفل های بایومتریک برروی سیف باکس ها از جمله این موارد است.

استفاده از فولاد به جای آهن

کره یکی از کشورهای فعال در حوزه تولید، واردات و صادرات فولاد است. عملا دیگر از آهن در تولید بدنه و درب گاوصندوق و سیف باکس استفاده نمی شود و فولاد جایگزین آن شده است. ورق های فولادی که بسته به نوع تولید و ضخامت آن در بدنه و درب گاوصندوق و سیف باکس استفاده می شوند، از جهت های مختلف کیفیت بالاتری نسبت به آهن دارند. از جمله این موارد، می توان به مقاومت فولاد در برابر گرما و حرارت اشاره کرد. مقصود از مقاومت در برابر حرارت، عبور ندادن یا همان نارسانایی است.

عایق حرارتی با کیفیت و جایگزین بتن

بتن به عنوان یک عایق حرارتی دیگر جایگاهی در عرصه تولید گاوصندوق ندارد. در فرایند تولید فولاد، ماده ای به عنوان پشم سنگ ایجاد می شود. پشم سنگ به عنوان یک عایق حرارتی و رطوبتی در بدنه گاوصندوق استفاده می شود. از جمله تفاوت های پشم سنگ و بتن می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  1. پشم سنگ مورد نیاز برای تولید یک گاوصندوق نسبت به بتن، بسیار کم است. برای مثال در یک گاوصندوق با وزن 180 کیلوگرم به 5 کیلوگرم پشم سنگ نیاز است.
  2. میزان نارسانایی پشم سنگ نسبت به بتن در برابر حرارت و آتش، تقریبا 22 برابر بیشتر است.
  3. گاوصندوق هایی که در بدنه آن از بتن استفاده شده است، در آینده به عنوان یک کالای دست دوم امکان فروش ندارند. چون فرایند جدا کردن فولاد از بتن بسیار سخت، گران و عملا نشدنی است.

کره به عنوان یکی از کشورهای فعال صنعتی، در استفاده از پشم سنگ به عنوان عایق حرارتی و البته رطوبتی سابقه ای طولانی دارد. به ویژه اینکه کشور کره جنوبی آب و هوایی نسبتا مرطوب و شرجی دارد. گاوصندوق هایی که با استفاده از بتن ساخته می شوند، در چنین آب و هوایی و در گذر زمان دچار پوسیدگی می شوند.

شرکت سدید هم از این مزیت برای ساخت محصولات امنیتی و گاوصندوق خود استفاده می کند و پشم سنگ را جایگزین بتن در تولید گاوصندوق کرده است.

برندهای مشهور گاوصندوق کره ای

سازندگان مشهوری در کره جنوبی فعال هستند که حوزه تخصصی آن ها تولید گاوصندوق، سیف باکس و صندوق امانات است.برخی از برندهای معتبر گاوصندوق کره ای عبارتند از:

  • بامیل Bumil
  • ایگیل Eagle
  • دیپلمات Diplomat
  • بویل Booil

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *