اخبار و مقالات

نقد و بررسی 7 عامل مهم در امنیت گاوصندوق

عامل مهم در امنیت گاوصندوق

 مشخصات گاوصندوق خوب

اگر به دنبال خرید بهترین و امن ترین نوع گاوصندوق برای شرکت، اداره، سازمان، مغازه و یا خانه خود هستید، موارد زیر را حتما بررسی کنید:

  • اندازه مناسب
  •  وزن سنگین
  •  قفل ایمن
  • مقاومت در برابر آتش

  •  ساخت با کیفیت
  •  محافظت در برابر رطوبت
  •  صفحه‌کلید روشن

سودمندی برخی از این ویژگی‌ها در وهله اول به نیازهای فردی و یا کاری شما بستگی دارد، به همین دلیل مهم است که در مورد آنچه از گاوصندوق خود می‌خواهید فکر کنید.

اندازه گاوصندوق

اندازه مناسب برای گاوصندوق، اندازه‌ای است که بتواند کل مجموعه مدارک، پول و یا جواهرات شما را بدون درهم‌ریختگی و با مقداری فضای اضافه در خود نگه دارد؛ زیرا ممکن است مجموعه مدارک، پول و یا جواهرات خود را در آینده اضافه کنید. بنابراین باید در فضای گاوصندوقتان، جایی هم برای آن ها که در آینده تهیه می‌کنید، داشته باشید.

وزن گاوصندوق

وزن هر گاو صندوق، رابطه مستقیمی با اندازه آن دارد؛ اما باز هم گاوصندوق‌ها با فضای مشابه، ممکن است وزن‌های بسیار متفاوتی داشته باشند. به‌طور معمول، هر چه وزن آنها بیشتر باشد، امنیت شان بیشتر است؛ زیرا دزدیدن کل صندوق و حمل آن برای سارقان دشوارتر خواهد بود.

گاو صندوق های سدید در اندازه و وزن های مختلف مناسب برای هر فضا و کاربرد

البته به این معنی که هرچه گاوصندوق سنگین‌تر باشد، فولاد بیشتری در آن به کار برده شده باشد نیست. زیرا که عمدتاً لایه میانی بدنه گاوصندوقها از بتن پر شده است. بهترین روش جهت نهایت ایمنی و جلوگیری از حمل گاو صندوق، نصب آن به زمین می باشد.

امنیت قفل گاوصندوق

امنیت قفل، چیزی است که اکثر مردم هنگامی که می خواهند یک گاو صندوق خوب و مطمئن در برابر نفوذ غریبه ها تهیه کنند، به آن فکر می‌کنند. وقتی صحبت از قفل گاوصندوق به میان می‌آید، دو گزینه اصلی وجود دارد:

  •  قفل‌های رمز مکانیکی (چرخشی)
  • قفل‌های الکترونیکی دیجیتال

استفاده از قفل‌های رمز دیجیتال سریع‌تر است، اما قفل‌های رمز مکانیکی بادوام‌تر و قابل‌اعتمادتر هستند. هیچ‌کدام واقعاً امن‌تر از دیگری نیستند، این فقط یک موضوع مربوط به ترجیحات فردی است.

گاو صندوق مقاوم در برابر آتش

هدف از داشتن یک گاوصندوق خوب تنها محافظت از اشیای گران‌بها و ارزشمند شما در برابر سارقان و دیگر دست‌های کنجکاو نیست، بلکه حفاظت در برابر آتش نیز بسیار مهم است. امتیاز ضد آتش بودن گاو صندوق به‌صورت تعداد دقیقه‌هایی که آنها می‌توانند دربرابر حرارت مقاومت کنند بیان میشود.

گاوصندوق مدل 2000L سدید ضدحریق و ضدسرقت

به طور معمول یک گاوصندوق خوب در برابر آتش‌سوزی معمولی خانه (۷۵۰ درجه سانتیگراد) به مدت ۱ ساعت یا بیشتر مقاومت می‌کند.

ساخت‌ با کیفیت گاو صندوق

ورقهای فولادی ضخیم، لولاهای مخفی و سیستم پیچ و مهره و رول بولت جهت نصب گاوصندوق به زمین از مشخصه‌های امن ترین گاو صندوق ها هستند. همچنین سیستم ضدسرقت که در اثر ضربه و برش قفل، فعال شود در تضمین امنیت آن ها بسیار اهمیت دارد.

محافظت از گاوصندوق در برابر رطوبت (ضدآب بودن)

شما برای محافظت از اشیاء قیمتی و مدارک با ارزش خود، بهترین نوع گاوصندوق را می خرید. پس باید آن را در مکانی امن نگه دارید، نه اینکه در فضای باز باشد. زیرزمین، یک محل ایده آل برای محافظت و پنهان نگه‌داشتن گاو صندوق نسبت به سایر فضای خانه است.

رطوبت یک زیرزمین می‌تواند نسبت به بقیه مکان‌های خانه بسیار متفاوت باشد. بسیاری از زیرزمین‌ها، دارای سطوح بالایی از رطوبت هستند. هنگام نگهداری مواردی مانند فایل‌های مهم، اسناد و مدارک ارزشمند و یا عتیقه جات، شرایط رطوبتی می‌تواند مشکلات بزرگی ایجاد کند. اما زمانی که اشیاء داخل یک گاوصندوق ضد آب قرار می‌گیرند، محتویات در معرض رطوبت آسیبی نمی بینند.

هوم سیف سدید مناسب برای منازل

در رابطه با صندوق ضد آب، لازم به ذکر است که اگر خانه شما در منطقه احتمالی سیل قرار دارد، استفاده از یک گاوصندوق ضد آب، به جزئی از مهم ترین نیاز‌های شما تبدیل خواهد شد. زیرزمین یکی از مناطقی است که در معرض سیل است، اما می‌توانید با گاو صندوق ضد آب از آسیب به اسناد مهم جلوگیری کنید. به‌طوری که همه آنچه در آن قرار دارند، دست نخورده و خشک باقی می‌مانند.

صفحه‌کلید روشن

مناطق زیرزمین اغلب دارای پنجره‌های محدود و تاریکی نسبی هستند. اگر یک صندوق با صفحه‌کلید روشن دارید، می‌توانید از قرار دادن کد ترکیبی یا کلید اشتباه اجتناب کنید.

هنگام واردکردن کد و دسترسی به گاو صندوق، روشنایی کلیدها به شما تصاویر واضحی می‌دهد. برخی از صفحه‌کلیدها تنها دارای دکمه‌های درخشان هستند، در حالی که برخی دیگر دارای دکمه‌های درخشان همراه با صفحه‌نمایش LED هستند.

این نوع صفحه نمایش ها باعث میشود که هر عدد را که وارد می‌کنید، روی صفحه LED ظاهر می‌شود تا دقیقاً بدانید چه اعدادی را وارد کرده‌اید.

افزایش امنیت گاوصندوق

برای ایمن تر کردن گاو صندوق خود، می‌توانید موارد زیر را رعایت کنید:

 وصل کردن گاوصندوق به زمین

اگر گاوصندوق را در طبقه بالایی خانه دارید، ممکن است محدودیت‌هایی برای اتصال آن به زمین داشته باشید.

فونداسیون زیرزمین گزینه‌های بهتری برای اتصال گاوصندوق به زمین است. محکم کردن گاوصندوق روی زمین می‌تواند مانع از بلند کردن گاوصندوق و حمل آن توسط هر کسی شود.

هنگام خرید گاوصندوق، به دنبال محل سوراخ‌های پیچ و مهره در پایین آن باشید. اگر سوراخ‌های نصب، در داخل هستند، میتوانید از دستکاری پیچ‌ها جلوگیری کنید و گاو صندوق را ایمن نگه دارید.

همچنین هنگامی که صندوق روی یک طبقه بتنی زیرزمین قرار می‌گیرد، می‌توانید گاوصندوق را متصل کنید و از یک نشانگر یا مداد برای ایجاد علائم مته استفاده کنید.

علاوه بر این، برخی از گاوصندوق‌ها با یک کیت پیچ و مهره ارائه می‌شوند تا تمام سخت‌افزار موردنیاز برای اتصال را در اختیار داشته باشید. استحکام بتن و امنیت گاوصندوق باعث می‌شود تا اشیای با ارزش شما برای مدت طولانی محافظت شود.

انتخاب بهترین مکان

انباری ها و زیرزمین‌ها در اشکال و اندازه‌های مختلف هستند و نقاط کور زیادی برای قرار دادن گاوصندوق شما وجود دارد.

می‌توانید یک صندوق را زیر پله‌ها، در یک گوشه کوچک و سرپوشیده قرار دهید.

گاوصندوق زیرویترنی سدید مناسب طلا و جواهر فروشی

انتخاب گاوصندوق خانگی یا تجاری مناسب می‌تواند به‌اندازه کافی دلهره‌آور باشد؛ چراکه ممکن است مطمئن نباشید که چه چیزی نیاز دارید، لذا خرید از فروشگاه های معتبر و مشورت با فروشنده این کالا و انتخاب قفل ایمن آرامش خاطر شما را ایجاد می کند.

گاو صندوق مخفی

کسی می‌تواند یک گاوصندوق مخفی بخرد، که جایی برای نصب در خانه یا محل کار خود داشته باشد. افرادی ممکن است به این نوع صندوق نیاز داشته باشند، که چیزهای باارزشی مانند پول، جواهرات یا اسناد دارند. در سختی خرید و نصب گاوصندوق مخفی مانند این مدل، باید بدانید که آیا ارزش آن را دارد که روی آن سرمایه‌گذاری کنید یا نه. آیا گاو صندوق دیواری واقعاً مناسب است یا نه؟

برخی از راه‌های فهمیدن اینکه آیا این نوع گاوصندوق به‌اندازه کافی ایمن است یا خیر، این است که زمان لازم برای یافتن و باز کردن آن توسط سارق را در نظر بگیرید یا اینکه آیا در برابر حوادث مختلفی که می‌تواند بر محتویات داخل آن تأثیر بگذارد مقاوم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *