اخبار و مقالات

گاوصندوق آسانسوری گالری طلا و جواهرفروشی

گاوصندوق آسانسوری برای طلافروشی ها

برای اینکه هر کسب و کار در زمینه مورد نظر خود، به خوبی اداره و هدایت شود، باید موارد زیادی را رعایت کرد. یکی از این موارد به امنیت و حفاظت از دارایی کسب و کار باز می گردد. یکی از کسب و کارهایی که در زمینه رعایت امنیت و حفاظت از دارایی بسیار حساس است، طلافروشی است.

در اداره یک گالری طلا و جواهر، در کنار محصولات زیبا و چشم نواز، داشتن یک سیستم امن و غیرقابل نفوذ که آرامش خاطر را برای صاحب کسب و کار به ارمغان بیاورد، عملا مهم ترین ویژگی آن است. در کنار اینکه این سیستم باید امنیت را به صورت کامل تامین کند، از نظر راحتی و سادگی کار با آن نیز، باید مورد اقبال باشد. گاوصندوق آسانسوری یکی از انواع گاوصندوق است که به صورت تخصصی ویژه گالری های طلا و جواهر طراحی و تولید شده است.

در این مطلب قرار است در خصوص این محصول موارد بیشتری را از نظر بگذرانیم.پس با ما همراه باشید.

چرا از گاوصندوق آسانسوری در طلافروشی ها استفاده می شود؟

ویترین یک طلافروشی برخلاف دیگر فروشگاه ها در انتهای هرروز کاری جمع شده و در روز کاری بعد مجدد چیده می شود. علت اصلی این کار به ارزش بسیار بالای محصولات موجود در فروشگاه باز می گردد. فرایند چیدن محصولات در ویترین در ابتدای روز و جمع آوری آن ها در انتهای روز به مدت زمان زیادی نیاز دارد.ب ا در نظر گرفتن موارد گفته شده، می توان به علت اصلی طراحی و تولید گاوصندوق آسانسوری پی برد.

دو عامل امنیت و صرفه جویی در زمان، عوامل اصلی و تاثیر گذار در خرید و استفاده از چنین محصولی است. با استفاده از گاوصندوق آسانسوری و فشردن تنها یک دکمه، ویترین فعال شده و از طبقه پایین به سمت بالا می آید. در انتهای روز نیز با فشردن همان دکمه طبقه ویترین به سمت طبقه پایین رفته و گاوصندوق قفل می شود.

ویژگی های یک گاوصندوق آسانسوری خوب

شاید با خواندن نحوه کارکرد گاوصندوق آسانسوری، این نکته به ذهن برسد که ویژگی های امنیتی و حفاظتی چنین محصولی به چه صورتی است. در ادامه به ویژگی های گاوصندوق آسانسوری خواهیم پرداخت.

مقاومت در برابر سرقت

ویژگی اصلی یک گاوصندوق، مقاومت آن در برابر سرقت است. برای اینکه یک گاوصندوق آسانسوری مورد استفاده در یک گالری طلا و جواهر، در برابر هرنوع سرقت و دسترسی غیرمجاز مقاومت داشته باشد، در فرایند تولید آن از ورق های فولاد استفاده می شود.

فولاد به علت برتری نسبت به آهن و نیز آلیاژهای مختلفی که با استفاده از آن تولید می شود، گزینه بسیار مناسب و مطلوبی برای ساخت چنین محصولات خاصی که امنیت حرف اول را در آن می زند، است. فولاد مقاومت بسیار بالایی در برابر انفجار نیز دارد. یکی از راه هایی که سارقان با استفاده از آن به فضای داخلی گاوصندوق نفوذ پیدا می کردند، تخریب یا انفجار گاوصندوق بود تا درب باز شده و امکان دسترسی مهیا شود. با استفاده از فولاد در تولید گاوصندوق آسانسوری، کارایی این روش سرقت به حداقل رسیده است.

سرعت بالای مخفی سازی

در 6 سال اخیر با افزایش نرخ سرقت روبرو بوده ایم. سرقت ممکن است در هر زمانی از شبانه روز اتفاق بیفتد. این امر بر خلاف تفکر رایج است که دزدی و ورود غیرقانونی همیشه در نیمه های شب یا زمان عدم حضور صاحب فروشگاه رخ می دهد. اگر در میانه روز و در زمان حضور کلیه کارکنان طلا فروشی سرقت اتفاق بیفتد، عامل اصلی برای به حداقل رساندن خسارت یا سرقت طلاها زمان است.

وجود گاوصندوق آسانسوری این امکان را می دهد تا در مدتی کمتر از 30 ثانیه کلیه دارایی های موجود در ویترین گالری از تیررس همه افراد مخفی شده و دسترسی به آن از بین برود.

این مورد بر خلاف گاوصندوق های معمولی موجود در بازار است. همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم یکی از مزیت های استفاده از گاوصندوق آسانسوری، صرفه جویی در زمان است.

مقاومت در برابر حرارت و آتش

همانند سرقت، نرخ آتش سوزی های صورت گرفته در ایران و کل دنیا در چند سال اخیر به شدت افزایش پیدا کرده است. حرارت و آتش در برخی موارد باعث تغییر شکل یا بافت یک وسیله می شوند، به گونه ای که بافت و ماهیت اصلی خود را از دست می دهند. در بسیاری از مواقع نیز آتش باعث از بین رفتن کامل وسایل می شود. مانند دیگر گاوصندوق های تولید شده در کشور، با استفاده از عایق های حرارتی، گاوصندوق آسانسوری نیز در برابر هر نوع حرارت و آتش مقاوم می شود. در نسل های قدیمی گاوصندوق های تولیدی، این مورد با استفاده از بتن به کار رفته در بدنه گاوصندوق انجام می شد.

امروز و در تولید نسل جدید گاوصندوق های ایرانی، مقاومت در برابر حرارت با استفاده از پشم سنگ انجام می شود.پشم سنگ که در فرایند تولید فولاد به دست می آید، نارسانایی بسیار زیادی در برابر حرارت دارد و میزان مورد نیاز آن برای تولید یک گاوصندوق بسیار پایین تر از بتن است.

هوشمند سازی گاوصندوق آسانسوری

گاوصندوق آسانسوری امکان توسعه در قالب هوشمندسازی را دارد. یکی از موارد مرتبط با هوشمند سازی، گزارش گیری های روزانه است. اینکه در طول یک روز چند بار گاوصندوق باز یا بسته شده است. مورد دیگر به تعریف کاربر باز می گردد. در بسیاری از کسب و کارها نیاز است تا دسترسی به گاوصندوق یا دیگر وسایل امنیتی محدود و مدیریت شود. اینکه بتوان در چنین گاوصندوقی با این میزان از اهمیت، امکان تعریف کاربر وجود داشته باشد، یک مزیت برای استفاده از آن است.

یکی دیگر از مواردی که در خصوص هوشمندسازی می توان به آن اشاره داشت، به ارسال پیام کوتاه به صاحب اصلی یا مدیر گالری باز می گردد. در واقع به ازای هر مرتبه ای که صندوق باز یا بسته می شود، یک پیام کوتاه برای شماره تلفن همراه مدیر اصلی صندوق ارسال می شود تا او از این اتفاق آگاه شود.

تنوع رمز در گاوصندوق

با توجه به حساسیت استفاده از چنین گاوصندوقی و نیز توسعه قفل ها و رمزهای دیجیتال در سال های اخیر، امکان انتخاب از میان گزینه های مختلف قفل و رمز برای استفاده کنندگان از گاوصندوق آسانسوری فراهم است.

بسته به انتخاب و نظر شما، می توانید از رمز دیجیتالی عددی که تعداد کاراکتر زیادی را می پذیرد، استفاده شود یا می توان از رمزهای بایومتریک مانند اثر انگشت استفاده کرد. با توجه به تنوع این مورد، خیال شما از هر نظر آسوده خواهد شد.

قیمت گاوصندوق آسانسوری

هزینه مورد نیاز برای تولید یک گاوصندوق آسانسوری، نسبت به گاوصندوق های معمول در بازار متفاوت است.

شاخص اصلی تاثیر گذار در قیمت نهایی گاوصندوق آسانسوری به وسعت ویترین فروشگاه باز می گردد. هر چه ویترین از نظر ابعاد بالاتر و بزرگتر باشد، در نهایت قیمتی که برای گاوصندوق آسانسوری باید پرداخت شود نیز بیشتر خواهد بود.

مورد بعدی به مدت زمان نیاز برای آماده سازی آن باز می گردد. گاوصندوق های معمول در بازار آماده بوده و تنها با خرید ظرف چند ساعت یا حداکثر یک روز کاری به فروشگاه منتقل شده و قابل استفاده است. اما یک گاوصندوق آسانسوری، برای آماده سازی ممکن است به مدت زمان بیشتری نیاز داشته باشد. حتما در زمان خرید به این مورد توجه فرمایید.

گاوصندوق آسانسوری و گاوصندوق زیرویترینی به عنوان یک محصول ویژه برای قرارگیری در فروشگاه های طلا و جواهر، محصولی پر استفاده و شناخته شده در بازار است. اگر صاحب یک گالری طلا و جواهر هستید و به یک گاوصندوق ایمن نیاز دارید، گاوصندوق آسانسوری می تواند به شما در این زمینه کمک کند.

گاوصندوق های تخصصی برند سدید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *