اخبار و مقالات

محافظت از طلا در مقابل سارقان

مراقبت از طلا و جواهر در مقابل سرقت

در میان بانوان ایرانی از قرن های گذشته خرید و نگهداری انواع طلا و جواهر باب بوده و همچنان مرسوم است. نگهداری این نوع دارایی خود یک چالش بوده و هست و مسلما در آینده نیز خواهد بود. به همین دلیل در این مطلب به شیوه های محافظت از طلا در برابر ردیاب های فلزی می پردازیم. اگر شما نیز با این دغدغه روبرو هستید، همراه ما باشید.

زندگی هرروز یک چالش خاص خود را دارد. هر چالش و علامت سوال به یک دغدغه تبدیل شده و در نهایت باید برای آن راه حلی قطعی و مشخص پیدا شود. وجود این راه حل در نهایت به آرامش خاطر شما ختم می شود.

محافظت از طلا در برابر انواع طلایاب

به احتمال بسیار زیاد با اسم این دستگاه ها آشنایی دارید. در فضای مجازی و حتی برخی از فروشگاه های سطح شهر، دستگاه هایی با نام فلزیاب یا طلایاب را می فروشند. اول این نکته را در نظر بگیرید که طلا یک نوع فلز است و در واقع دستگاهی به نام طلایاب وجود ندارد. مکانیزم طراحی شده در این دستگاه ها، یافتن فلز در نقاط مختلف منزل، محل کار یا هرجای دیگریست. البته در چند سال اخیر، سارقان برای یافتن طلا از دستگاهی به نام تسلامتر استفاده می کنند. این دستگاه ها زمانی می توانند طلا را پیدا کنند که در اطراف آن فلز دیگری نباشد. در کل فرایند یافتن طلا با استفاده از این دستگاه ها، بسیار طولانی و زمان بر است. اما این موانع و محدودیت ها نباید ما را از حفاظت درست طلا در برابر آن ها غافل کند.

راه های مخفی کردن طلا

برای اینکه از دارایی خود که ارزش مادی بالایی دارد، به درستی و اصولی محافظت نمایید؛ راه هایی وجود دارد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم.

استفاده از گاو صندوق

اصولی ترین و منطقی ترین شیوه نگهداری از انواع دارایی و مدارک مهم خود، نگهداری از آن ها در گاوصندوق است. گاوصندوق وسیله ایست که شیوه کارکرد آن مشخص است. دارای قفل با رمز با کیفیت است. رمز یا کلید آن را تنها شما یا فرد دیگری از اعضای خانواده می داند. مکانیزم های مقاومت آن در برابر انواع سرقت، ضربه و حمل و نقل مشخص است. وزن بالایی دارد و نمی توان به آسانی آن را جابجا کرد. امکان اتصال آن به انواع سنسور سرقت، آژیر خطر و دوربین مدار بسته وجود دارد. حتی در برخی از پیشرفته ترین انواع آن می توان امکان باز شدن درب را تا مدت مشخصی معلق کرد. داشتن گاوصندوق، اصلی ترین شیوه نگهداری از طلا و جواهر است که همیشه توصیه شده و می شود.

قسمت‌های دور از دید در خانه

برخی از افراد به داشتن گاوصندوق اعتقادی ندارند. از نظر آن ها وقتی گاوصندوق در منزل یا محل کار باشد، سارق به نقطه اصلی و مد نظر رسیده است و تمرکز خود را برای باز کردن آن می گذارد. به همین دلیل از نقاطی در منزل که دور از دسترس و دید افراد عادیست، برای مخفی و نگهداری کردن طلا و جواهرات خود استفاده می کنند. اگر چنین نقاطی برای عدم ردیابی طلا مد نظر شماست، توصیه می شود که این نقاط به آسانی باز نشود. برای باز کردن آن به ابزای مانند پیچ گوشتی یا آچار نیاز باشد. در صورت امکان در کنار طلای خود حتما یک فلز دیگر قرار دهید تا امکان ردیابی به حداقل برسد.

آشپزخانه

محلی پر از وسایل و لوازم فلزیست و این بهترین خبر برای شماست که ردیابی و یافتن طلا توسط دستگاه های ردیاب فلز، به حداقل می رسد.همان طور که در بخش قبلی گفته شد، افراد زیادی به استفاده از گاوصندوق معتقد نیستند. به همین دلیل، آشپزخانه بهترین گزینه برای آن هاست. بهتر است طلا را در میان ظروف فلزی زیاد و به صورت تو در تو قرار دهید.

لوازم منزل

این شیوه نیز مانند استفاده از لوازم آشپزخانه است. در صورتی که از این راه استفاده می کنید، طلا را در یک قوطی فلزی قرار دهید. این قوطی خود نباید قیمت بالایی داشته باشد تا توجه ها را جلب کند.

دزدگیر

استفاده از دزدگیر راه دیگر جلوگیری از سارقان است. دزدگیر را در محلی قرار دهید تا از نظرها دور باشد.

دوربین مدار بسته

یکی از شیوه هایی که در این سال ها بسیار رواج پیدا کرده است.با نصب به روز ترین دوربین های مدار بسته در منزل و مانیتور کردن آن ها زمانی که در منزل نیستید، آرامش را در ذهن و روان شما جاری می کند.

دیگر شیوه های مخفی کردن طلا

علاوه بر راه های گفته شده، برخی دیگر از شیوه های حفاظت از طلا و جواهر وجود دارد که توسط افراد استفاده می شود. برخی از آن ها عبارتند از:

  • استفاده از کشوی مخفی
  • استفاده از از لوله های پی وی سی
  • استفاده از توپ تنیس
  • قراردادن طلا در کیسه برنج
  • قرارگیری طلا در پریز برق
  • استفاده از در دریچه کولر
  • استفاده از درب پشت ساعت
  • سقف خانه
  • فریزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *