اخبار و مقالات

چالش های انتخاب گاوصندوق خوب ایرانی

چالش های گاوصندوق خوب ایرانی

در این مطلب می خواهیم به ویژگی های اساسی یک گاوصندوق خوب ایرانی بپردازیم تا در روند تصمیم گیری، انتخاب و خرید بهترین گاوصندوق ایرانی همراه شما باشیم.

حفاظت از جان و مال و نیز تامین امنیت، از جمله نیازهای ضروری هر فرد در قرن حاضر است. استفاده از کمربند ایمنی در زمان رانندگی، پوشیدن کلاه و لباس گرم در زمان سرما و برف، بستن شیر اصلی گاز در زمانی که خارج از خانه یا محل کار هستید و حتی استفاده از هندزفری های بیسیم برای جلوگیری از هرنوع دزدی یا سرقت، از جمله کارهایی است که برای تامین امنیت خود انجام می دهید.

برای نگهداری صحیح، مناسب و با حداکثر امنیت اسناد، مدارک و دارایی با ارزش خود، خرید گاوصندوق خوب راهکاریست که همواره توصیه شده است. با توجه به تغییر و تحولات اتفاق افتاده در کشور، به ویژه متفاوت شدن فضا و شرایط اقتصادی، نیاز به داشتن امنیت بیشتر از قبل احساس می شود. در کنار شرایط اقتصادی و تبدیل پس انداز مردم به ارزهای خارجی و طلا، باید به هوشمند و تواناتر شدن سارقان نیز اشاره داشت. مجموع شرایط بیان شده، حاکی از نیاز اکثر مردم و کسب و کارها به داشتن و استفاده از گاوصندوق است. در ادامه ویژگی های گاوصندوق خوب ایرانی را با شرایط تولید در ایران بررسی می کنیم.

یک گاوصندوق خوب ایرانی در مقابل سرقت مقاوم است.

کار و وظیفه اصلی یک گاوصندوق خوب، حفاظت از دارایی صاحب آن در برابر هرنوع سرقت و دسترسی غیرمجاز است. مقصود از دسترسی غیرمجاز، باز کردن درب گاوصندوق با استفاده از زور و بدون به کارگیری کلید یا ورود رمز قفل آن است.

از معروف ترین شیوه های انجام چنین اقدامی استفاده از دیلم برای تخریب لولای گاوصندوق یا به کارگیری دریل برای از کار انداختن قفل گاوصندوق است. نه تنها در مواجهه با این دو شیوه، بلکه در تمام دیگر راه های نفوذ، گاوصندوق باید مقاوم بوده و مکانیزم مشخصی برای رفع این مشکل داشته باشید.

برخی از راهکارهای شرکت های تولید کننده گاوصندوق ایرانی برای ضدسرقت کردن گاوصندوق

  1. تولید کننده های داخل ایران، برای اینکه مکانیزم ضد سرقت در برابر ضربه فعال شود، اقدام به قفل کردن زبانه یا زبانه های درب گاوصندوق می کنند. از نظر فنی روند اجرایی کار به این ترتیب است که در صورتی که به بدنه یا قفل صندوق ضربه شدید وارد شود، زبانه های درب صندوق با استفاده از سنسورهای تعبیه شده در آن، متوجه این ضربه شده و در جهت های مختلف باز می شوند. با رخ دادن این مورد تمام زبانه های درب باز شده و عملا قفل می شود. این قفل شدن به گونه ایست که دیگر امکان باز کردن قفل گاوصندوق به صورت عادی و با استفاده از رمز یا کلید وجود نخواهد داشت. در این صورت تنها و تنها باید قفل تخریب شود یا توسط شرکت سازنده بازگشایی شود که مستلزم زمان و هزینه است.
  2. قفل ها و رمزهای جدید و به روز، قابلیت اعلام هشدار یا فعال سازی آژیر خطر سرقت را دارند. با توجه به ظرفیت ها و قابلیت های چنین رمزها و قفل هایی، امکان شخصی سازی و هوشمند سازی گاوصندوق وجود دارد. به محض هرنوع احساس سرقت توسط گاوصندوق، پیام هشدار یا هرنوع آلارمی می تواند به صاحب یا مدیران گاوصندوق ارسال شود. البته چنین امکانی هنوز توسط شرکت های سازنده داخلی به مرحله عملیاتی و اجرایی نرسیده است و همچنان هشدار خطر به شکل آلارم و آژیر اطلاع رسانی می شود.

گاوصندوق هوشمند سدید

  1. برخی دیگر از سازندگان گاوصندوق در سال های اخیر، امکانی را به وجود آورده اند تا صندوق به زمین متصل شده و در نهایت مقاومت وزنی آن در برابر جابجایی به شدت افزایش پیدا کند. این امکان با استفاده از رول بولت های فولادی که همراه گاوصندوق است، صورت می گیرد. هر رول بولت مقاومت وزنی بین 300 تا 400 کیلوگرم را به وجود می آورد و با استفاده از این شیوه یک گاوصندوق به وزن 180 کیلوگرم به وزن جابجایی ای حدود 1000 کیلوگرم خواهد رسید. با این شیوه امکان جابجایی صندوق توسط سارقان از بین می رود.

گاوصندوق ضدسرقت خانگی سدید

از ویژگی های بهترین گاوصندوق ایرانی ضدحریق بودن آن است.

علاوه بر نرخ سرقت و دزدی، در سال های اخیر میزان آتش سوزی های صورت گرفته در ایران و دنیا به شدت افزایش پیدا کرده است. آتش و گرمای بسیار زیاد حاصل از آن، در خوشبینانه ترین حالت به وسایل و مدارک خدشه وارد کرده و شکل اصلی آن ها را تغییر می دهد. در بدبینانه ترین حالت نیز، حریق و حرارت هروسیله ای را به صورت کامل از بین می برد. در صورت وقوع چنین اتفاقی، فرد می ماند و خسارت به جا مانده از آتش سوزی ای که در آن دخیل نبوده است.

برای جلوگیری از هرگونه خسارت مادی و معنوی و نیز فشارهای ذهنی، در زمان انتخاب گاوصندوق ایرانی مورد نظر برای منزل یا محل کار خود، میزان مقاومت گاوصندوق در برابر آتش و حرارت را جز اصلی ترین معیارهای انتخاب خود قرار دهید. در نظر بگیرید که اتفاق یک مرتبه اتفاق میفتد و امنیت قیمت ندارد. برخی از سازندگان داخل ایران، موفق به اخذ گواهینامه های استاندارد مرتبط با مقاومت در برابر حرارت و آتش شده اند. اگر چنین بود حتما مدارک و گواهی های آن ها را به دقت بررسی نمایید.

گاوصندوق نسوز خانگی سدید

خدمات پس از خرید گاوصندوق ایرانی

خدماتی که توسط سازنده یا فروشنده پس از خرید به مشتری ارائه می شود، از بزرگترین دغدغه ها و علامت های سوال مشتریان و مصرف کنندگان است. اینکه چه اتفاقاتی ممکن است برای یک گاوصندوق در گذر سال های طولانی پس از خرید بیفتند و نحوه حل و فصل کردن آن از جمله این دغدغه هاست. در زمان خرید حتما شهرت و اعتبار سازنده و نیز مواردی که در کارت گارانتی محصولات آن درج می شود را بررسی نمایید.

در نظر بگیرید که سبک زندگی در جامعه ایران در سال های اخیر تغییر کرده است. جابجایی های مداوم سالانه یکی از این موارد است که نیاز به حمل و نقل و جابجایی گاوصندوق را می طلبد. علاوه بر حمل و نقل گاوصندوق، مورد دیگر به فراموشی رمز یا گم کردن کلید قفل باز می گردد. حتما کلیه این موارد را در ذهن داشته باشید و از فروشنده یا سازنده بخواهید در این خصوص به دقت و صراحت با شما صحبت کند تا با دید کامل به خرید اقدام نمایید.

گاوصندوق های پرطرفدار برند ایرانی سدید

جمع بندی

گاوصندوق مانند دیگر وسایل و لوازمی که توسط افراد خریداری می شوند، نیست. گاوصندوق در طول سال های سال در یک منزل یا محیط باقی می ماند و کالای مصرفی نیست. موارد مرتبط با خرید و نگهداری آن در طول زمان بسیار مهم است که بخشی از آن به سازنده محصول باز می گردد. اگر قصد خرید گاوصندوق خوب ایرانی را دارید، وقت بیشتری را صرف انتخاب بهترین محصول نمایید. به شما پیشنهاد میکنیم که محصولات شرکت سدید را هم حتما ببینید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *