اخبار و مقالات

معیارهای تعیین قیمت گاوصندوق

معیارهای تعیین قیمت گاوصندوق

برای رفع هر نوع نیاز چه در خانه چه در محل کار، نیاز به راه حل داریم. این راه حل در قالب محصول تولید و عرضه شده است. هر محصول با توجه ویژگی های خاص خودش، قیمت گذاری شده و در معرض دید خریداران و بازدیدکنندگان قرار می گیرد. هر محصول یا خدمت براساس ویژگی های خاصی که دارد قیمت گذاری می شود. این ویژگی ها به ازای هرمحصول متفاوت بوده و در نهایت در قیمت نهایی تاثیرگذار است. اگر شما قصد خرید یک لپتاپ را دارید عواملی مانند نوع و نسل پردازنده، میزان ظرفیت حافظه ها، برند سازنده و مواردی از این دست بر قیمت نهایی موثر هستند. حال فرض کنیم که قصد خرید یک گاوصندوق را دارید و می خواهید با توجه به معیارهای مشخص اقدام به انتخاب و خرید نمایید. در این مطلب قصد داریم که عوامل موثر بر قیمت گاوصندوق را با هم بررسی کنیم.

ابعاد گاوصندوق

مانند دیگر لوازم مرتبط با منزل یا محل کار، هرچه ابعاد گاوصندوق بزرگتر باشد قیمت نهایی آن نیز بالاتر است.

ابعاد متفاوت گاوصندوق ها به نوع استفاده و محل قرارگیری آن ها باز می گردد. معمولا از صندوق های با ابعاد کوچکتر در منزل یا محل کار کوچک و کم تردد استفاده می شود. محل قرارگیری و محیط استفاده برای گاوصندوق های با ابعاد بزرگتر معمولا سازمان ها و ادارات پر رفت و آمد با تعداد همکاران زیاد است. هرچه ابعاد صندوق بزرگتر باشد، میزان فلز به کار رفته و نیز عایق حرارتی آن نیز بیشتر است. وجود این مواد اولیه و سازنده گاوصندوق در نهایت باعث می شود تا قیمت نهایی صندوق به نسبت مشابه آن با ابعاد کوچکتر، بیشتر باشد.

قیمت گاو صندوق خانگی سدید

قیمت گاوصندوق اداری سدید

قیمت گاوصندوق دوطبقه سدید


وزن صندوق

مانند ابعاد بیرونی گاوصندوق، وزن نیز عاملی تاثیرگذار بر قیمت گاوصندوق است. گاوصندوق از دو ماده اصلی تشکیل می شود. اولین و اصلی ترین ماده سازنده گاوصندوق، فلز اصلی به کار رفته به عنوان بدنه گاوصندوق است. این عنصر معمولا آهن یا فولاد است. هرچه وزن گاوصندوق بیشتر باشد، میزان فلزی که در ساخت آن به کار گرفته شده نیز بیشتر است و در نهایت قیمت تمام شده گاوصندوق نیز بالاتر خواهد بود. ذکر این نکته ضروریست که وزن بالا برای یک گاوصندوق به این علت است که در صورت وقوع سرقت، امکان جابجایی صندوق وجود نداشته باشد. اینکه در ساخت گاوصندوق از کدام فلز استفاده می شود نیز بر قیمت نهایی آن تاثیرگذار است. دیگر عنصر سازنده در گاوصندوق، عایق حرارتی آن است. بسیاری از برندهای داخلی از بتن به عنوان عایق حرارتی و تبدیل گاوصندوق به یک صندوق نسوز استفاده می کنند. در نسل جدید گاوصندوق های تولیدی نیز از پشم سنگ که نارسانایی بسیار زیادی در برابر حرارت دارد، استفاده می شود. برای تولید یک گاوصندوق با ابعاد و وزن مشخص، میزان متفاوتی از بتن و پشم سنگ نیاز است. در نهایت برای اینکه صندوق به وزن مد نظر برسد، از فلز که آهن یا فولاد است، استفاده می شود. در نهایت و برای شفاف کردن مورد باید این را گفت که معیار اصلی موثر در قیمت نهایی گاوصندوق وزن آن است و اینکه محصول با کدام فلز و عایق حرارتی تولید شود، تاثیر چندانی در قیمت تمام شده در خط تولید ندارد.

قفل گاوصندوق

در خصوص قفل گاوصندوق، انواع آن، مزایا، معایب و نیز نحوه استفاده از آن ها به تفصیل مطالبی بیان کردیم. در نظر بگیرید که وظیفه اصلی گاوصندوق ایجاد امنیت است. ایجاد امنیت به معنای عدم دسترسی افراد غیرمجاز به محتویات داخلی گاوصندوق است. برای رسیدن به این مقصود، باید قفل تعبیه شده برروی گاوصندوق پیشرفته باشد. هرچه میزان پیشرفته بودن و نیز هوشمندی قفل بالاتر باشد، در نهایت قیمت گاوصندوق نیز بیشتر خواهد بود. مطمئنا نوع قفل به کار گرفته شده در گاوصندوق با ابعاد و دیگر ویژگی های صندوق متناسب است. برای مثال برروی سیف باکس های هتلی که معمولا برای نگهداری وسایل شخصی استفاده می شود، قفل های ترکیبی یا بیومتریک استفاده نمی شود. در زمان انتخاب و خرید گاوصندوق حتما به محل استفاده صندوق، میزان تردد در محل و نیز افرادی که به رمز آن دسترسی دارند، دقت کنید.

قیمت گاوصندوق طلا فروشی

قیمت گاوصندوق زیرویترینی طلافروشی


نسوز بودن گاوصندوق

نرخ آتش سوزی های صورت گرفته در کشور و دنیا به میزان چشمگیری افزایش یافته است. اینکه چنین اتفاقی رخ می دهد لزوما به عمدی بودن یا نبودن مرتبط نیست. اما در هر صورت باید فکری اساسی برای حفاظت و سلامت دارایی های خود نمایید. تنها راهی که بتوان در زمان آتش سوزی از خدشه دار شدن یا از بین رفتن اسناد، مدارک و دارایی های مالی جلوگیری کرد، داشتن یک گاوصندوق است. همان طور که می دانیم وجود گاوصندوق برای تامین امنیت است و به خطر افتادن امنیت لزوما و همیشه از سوی افراد غیرمجاز صورت نمی گیرد. آتش سوزی یکی از اتفاقاتی است که امنیت را به مخاطره می اندازد. در برابر چنین خطری باید از یک گاوصندوق با مقاومت بسیار بالا در برابر آتش سوزی استفاده کرد. مقصود از مقاومت در برابر آتش نه تنها نفوذ حریق به داخل آن است، بلکه تاثیر حرارت بالا برروی محتویات داخل گاوصندوق نیز مد نظر است. برای مثال ممکن است حریق وارد گاوصندوق نشود و تنها بدنه آن را تحت تاثیر خود قرار دهد اما ممکن است حرارت آن باعث ایجاد تغییراتی در اسناد موجود در صندوق گردد. اسناد معمولا کاغذی بوده و به شدت در برابر حرارت تاثیرپذیر هستند. یک کاغذ در مدت زمان بسیار کوتاه حتی چند ثانیه ای تحت تاثیر گرما قرار گرفته و به آن خدشه وارد می شود. هرچه مقاومت صندوق در برابر حرارت بالاتر باشد، در نهایت قیمت بیشتری نیز خواهد داشت.عمده عایق حرارتی به کار رفته در بدنه گاوصندوق های تولیدی 2 نوع هستند که عبارتند از:

  1. بتن
  2. پشم سنگ

رطوبت داخل بتن به مدت زمان بسیار زیادی برای خشک شدن نیاز دارد. رطوبت مانده در آن به مرور به بافت گاوصندوق نفوذ کرده و باعث زنگ زدگی و پوسیدگی آهن به کار رفته در آن می شود. هرچه میزان پوسیدگی بیشتر باشد در نهایت حرارت و آتش به سادگی به آن نفوذ پیدا می کند. میزان بتن به کار رفته در گاوصندوق نیز به حدی زیاد است که خطر ایجاد خدشه به مدارک و نیز از بین رفتن آن ها در اثر حرارت ناشی از حریق بسیار بالاست. در نقطه مقابل ما پشم سنگ را به عنوان عایق حرارتی داریم که مقاومت بسیار بالایی در برابر آتش داشته و نیز نارسانایی زیادی در برابر آن دارد. در واقع حرارت را خود عبور نمی دهد تا در صورت بروز آتش سوزی، دغدغه ای از بابت تغییر و خدشه اسناد نداشته باشیم.

اینکه عایق حرارتی به کار گرفته شده در بدنه گاوصندوق بتن یا پشم سنگ باشد عاملی موثر بر میزان نسوز بودن آن است و در نهایت این یکی از عواملی است که قیمت نهایی محصول را معین می کند.

برند سازنده

به نکته مهمی در خصوص تاثیر بر قیمت گاوصندوق رسیده ایم، برند سازنده و میزان خوشنامی و اقبال به آن عامل موثری در انتخاب و خرید هر محصولی است. این تاثیر را شما در طیف وسیعی از خریدها اعم مایحتاج روزانه، گوشی تلفن همراه، پوشاک، رستوران و …مشاهده می کنید. در خصوص گاوصندوق موضوع کمی پیچیده تر است. علت این پیچیدگی در درجه اول به ماهیت محصول گاوصندوق باز می گردد. گاوصندوق از جمله محصولاتی محسوب می شود که معمولا در صورت نیاز خریداری می شود و بالطبع سازندگان و شرکت های بازرگانی وارد کننده این محصول، مانند دیگر خدمات و کالاها امکان تبلیغات مختلف برای شناسایی را ندارند. گاوصندوق مانند خدمت بیمه است. این شباهت از آن نظر است که معمولا افراد با یک اتفاق یا خسارتی که به آن ها وارد می شود، به پیشگیری فکر می کنند تا دیگر چنین حادثه ای را تجربه نکنند. در ایران تعداد مجموعه هایی که به صورت تخصصی به تولید گاوصندوق می پردازند، کم است. در کنار تولیدکنندگان داخلی، شرکت هایی هستند که در زمینه واردات گاوصندوق های تولیدی در خارج از ایران فعالیت دارند. در نهایت و با تجمیع کلیه برندهای فعال در ایران، برای انتخاب بهترین گزینه رعایت نکات زیر به نظر ضروری می رسد:

  • خوشنام بودن برند از نظر مشتری مداری، ارتباط مداوم با مشتریان، رقم زدن تجربه خوب خرید
  • گاوصندوق یک وسیله امنیتی و حفاظتی است.بسیاری از افراد و خریداران تمایل دارند تا کلیه اطلاعات خرید آن ها اعم از آدرس، نوع محصول خریداری شده و …حفظ شده و محرمانه باقی بماند. اینکه در زمان خرید شرکت سازنده و فروشنده امکان رعایت چنین مواردی را داشته و در این زمینه به صورت مکتوب گارانتی می دهند یا خیر، نکته ای کاملا حیاتی و ضروری است.
  • نوع خدمات پس از فروشی که سازنده یا فروشنده به شما به عنوان مشتری ارائه می کند، به چه صورتی است. در نظر بگیرید که ممکن است افراد رمز دیجیتال گاوصندوق را فراموش کنند یا کلید قفل آن را گم کنند. اینکه در صورت بروز چنین اتفاقی، فروشنده یا برند سازنده امکان ارائه چنین خدماتی را دارد نیز نکته ای ضروری در تصمیم گیری و خرید گاوصندوق است.

هرچه میزان رضایت و خدمات ارائه شده توسط فروشنده و سازنده بهتر و بیشتر باشد، قیمت نهایی محصول نیز بالاتر خواهد بود.

مقاومت در برابر خط و خش

در سال های اخیر سبک زندگی شهری دچار تغییرات فراوانی شده است. یکی از این تغیرات افزایش افراد ساکن در منازل استیجاری است. این تغییر باعث شده است تا نرخ اسباب کشی و جا به جایی های درون شهری به نیز افزایش پیدا کند.ی کی از دغدغه های بزرگ افراد در زمان جابجایی سالم ماندن وسایل و لواز ضروری آن هاست. گاوصندوق به علت سخت بودن جابجایی آن و نیز نیاز به نیروی انسانی بیشتر، امکان خسارت دیدن بالاتری دارد. به همین دلیل حتما در زمان خرید گاوصندوق به میزان مقاومت گاوصندوق در برابر خط و خش دقت نمایید.

معمولا گاوصندوق هایی که با استفاده از سیستم رنگ کوره ای رنگ آمیزی شده اند، در برابر هر نوع خط و خش مقاوم هستند.

خلاصه مطلب

عواملی که بر قیمت خرید یک گاوصندوق تاثیر گذار هستند را به صورت کوتاه با هم مرور کردیم. از جمله اندازه و وزن گاوصندوق، شرکت سازنده، ویژگی ضدحریق و ضدسرقت بودن و غیره. در زمان خرید یک گاوصندوق حتما این معیارها را در نظر بگیرید تا در نهایت یک خرید خوب را انجام داده و رضایت بالایی را برای خود به ارمغان بیاورید.

 

از این صفحات با توجه به نیازتان دیدن کنید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *