اخبار و مقالات

گاوصندوق دست دوم بخریم یا نه؟

نکات مهم در خرید گاوصندوق دست دوم

خرید یک محصول دست دوم یا استفاده شده همواره یکی از گزینه های مورد نظر در زمان انتخاب و خرید است. معمولا افراد برای خرید یک کالای دست دوم دچار تردیدهایی هستند.این تردید نسبت به هر محصول متفاوت است. سوالاتی که در زمان خرید یک لپتاپ دست دوم برای شما مطرح می شود با دغدغه های شما در زمان خرید یک مبل راحتی تفاوت چشمگیری دارد. حال فرض کنید که قصد خرید یک گاوصندوق دست دوم را دارید. چه سوالاتی در ذهن دارید؟چه دغدغه هایی وجود دارد که مانع از خرید شما می شود؟ به چه ویژگی هایی باید توجه کرد تا در نهایت با انتخاب مناسب، تجربه خوشایندی از خرید را رقم بزنید. همراهمان باشید تا این موارد را با هم مرور کنیم.

اعتماد به فروشنده گاوصندوق دست دوم

اعتماد شرط اول و اصلی انجام خرید است. اگر قصد دارید تا یک گاوصندوق دست دوم را تهیه نمایید، حتما از فروشنده ای خرید نمایید که کاملا او را می شناسید. اگر تا به امروز از او خرید نکرده اید، در خصوص سابقه و تجربه افراد جستجو نمایید. در نظر بگیرید این حساسیت در خصوص کیفیت و شخصیت افراد از جهت نوع کاربرد گاوصندوق است. گاوصندوق به منزله تامین امنیت است. قرار است حیاتی ترین و با ارزش ترین مدارک و دارایی های شما در آن قرار بگیرد.به همین دلیل حتما از فروشنده ای معتبر و خوشنام خرید را انجام دهید. حتما از اون مشاوره دریافت کنید. اگر در خصوص برند سازنده یا کیفیت و ساختار قفل اطلاعات کافی ندارید، حتما بخواهید تا به شما اطلاع رسانی کافی را انجام دهد. به گاوصندوق دست دوم معمولا خدمات پس از فروش تعلق نمی گیرد. در این مورد نیز از فروشنده اطلاعات کافی دریافت کنید. هرچه اطلاعات شما در این موارد بیشتر باشد در نهایت از خرید خود رضایت بیشتری خواهید داشت.

نکات کلیدی و مهم در خرید گاوصندوق دست دوم

در ابتدا باید به این پرسش پاسخ دهیم که علت بررسی و انتخاب یک کالای دست دوم چیست؟ در بسیاری موارد محدودیت های مرتبط با بودجه دلیل اصلی انتخاب یک محصول دست دوم است. ولی در خصوص گاوصندوق، توصیه متخصصین و کارشناسان خبره این است که تا جایی که امکان دارد گاوصندوق دست دوم خریداری نکنید. اما اگر مجبور هستید چنین انتخابی داشته باشید، در درجه اول حتما نکات کلیدی مرتبط با قفل و رمز را در نظر بگیرید.آن ها را با هم مرور خواهیم کرد.

گاوصندوق دست دوم کلید دار نخرید

اولین توصیه به شما در زمان خرید گاوصندوق دست دوم این است که قفل مدل مد نظر شما کلیددار نباشد. قفل های کلیدی به علت ساختاری که دارند، امکان ساخت کلید یدک را دارند. داشتن چنین موردی به شدت امنیت گاوصندوق را تحت الشعاع قرار داده و میزان آن را کاهش می دهد. به خصوص که امکان دارد از یک فرد ناشناس این خرید صورت بگیرد. در هر صورت خرید چنین مدلی بسیار خطر ناک است و توصیه نمی شود.

رمز مادر گاوصندوق های دیجیتال را فقط خریدار اول خواهد داشت

در خصوص رمزهای دیجیتال دانستن این نکته ضروری است که بسیاری از آن ها یک رمز مادر دارند. این رمز مادر را در اختیار شرکت سازنده است و آن را به خریدار می دهد. منظور از خریدار فردی است که اولین مرتبه گاوصندوق را از فروشنده تهیه کرده است. فروشنده شما را نمی شناسد و هیچ ارتباطی با شما ندارد. به همین دلیل نه تنها امنیت شما به مخاطره می افتد، بلکه امکان دریافت خدمات پس از فروش وجود ندارد.

مهم ترین نکته در خصوص قفل گاوصندوق به مقاومت آن در برابر سرقت باز می گردد. اینکه در زمان سرقت یا وارد شدن ضربه بدنه و قفل آن چه اتفاقی می افتد و واکنش گاوصندوق به چه صورتی است، حتما باید بررسی و به آن توجه شود.

آگاهی از تکنولوژی ایجاد مقاومت در برابر آتش و حرارت

نکته مهم دیگر در خصوص گاوصندوق مد نظر، میزان مقاومت آن در برابر حرارت و آتش است.معمولا تولید کنندگان گاوصندوق در خصوص این ویژگی، گواهی خاصی را تهیه و به خریدار عرضه می کنند. اگر فروشنده گاوصندوق دست دوم، این گواهی را دارد حتما آن را دریافت کنید. معمولا در این گواهی استانداردهای مرتبط با میزان مقاومت صندوق در برابر آتش و حرارت ناشی از آن درج شده است. نکته دیگر در خصوص این ویژگی، به عایق حرارتی به کار رفته در بدنه باز می گردد. نسل قدیمی صندوق ها در ایران با استفاده از بتن عایق سازی می شدند، اما در تولید نسل جدید گاوصندوق در ایران، پشم سنگ جایگزین بتن شده است. بتن به مدت زمان بسیار زیادی برای خشک شدن نیاز دارد و تقریبا هیچگاه خشک نمی شود. وجود رطوبت در بدنه گاوصندوق، میزان مقاومت آن را در برابر حرارت به شدت کاهش داده و در نهایت باعث پوسیدگی بافت داخلی گاوصندوق می شود.

نحوه ایجاد مقاومت در برابر رطوبت

نوار شمالی و جنوبی کشور، مناطق مرطوب ایران هستند. گاوصندوق هایی که با استفاده از بتن عایق سازی می شوند، در برابر رطوبت مقاومت بسیار پایینی دارند. در کنار عایق رطوبتی، سیستم رنگ آمیزی صندوق نیز در این مورد بسیار موثر است. سیستم رنگ آمیزی کوره ای الکترواستاتیک، به علت شیوه رنگ آمیزی، محصول را در نهایت عاری از هرگونه رطوبت می کند.ذعلاوه بر آن، بدنه گاوصندوق در برابر خط و خش مقاوم می شود. در زمان خرید گاوصندوق حتما به سیستم رنگ آمیزی محصول توجه و دقت نمایید.

جمع بندی:نکات اصلی، مهم و ضروری در خصوص خرید گاوصندوق دست دوم را با هم مرور کردیم.در صورتی که چاره ای جز خرید گاوصندوق دست دوم نداشتید، حتما این موارد را در ذهن خود داشته باشید.

خلاصه مطلب

استفاده از گاوصندوق دست دوم برای کاهش هزینه ها و دریافت سود بیشتر از خرید، مناسب است. برخی از افراد، به دنبال خرید گاوصندوق، صرفا برای تامین نیاز‌های خود می‌باشند و نو و کار کرده آن برایشان اهمیتی ندارد.

نکات بسیار مهم برای خرید گاوصندوق از نوع دست دوم موارد زیر است:

  • خرید از فروشنده معتبر
  • عدم اطلاع دیگران از خرید شما
  • بررسی نیاز خود مطابق با گاوصندوق پیشنهادی
  • توجه به فضای گاوصندوق و فضای محل آن
  • گارانتی و خدمات پس از فروش
  • عدم استفاده از گاوصندوق دست دوم کلید دار

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *